Giriş Kayıt

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *

About Us

Somthing More About Us

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

bypass gastrBu ameliyat tipinde kombine bir cerrahi uygulanmaktadır. Hem midenin hacmi küçültülmekte, hemde alınan gıdaların emilimi engellenmektedir. Yaklaşık bir kibrit kutusu kadar mide oluşturulmakta ve ince bağırsakların yaklaşık 150 cm lik kısmı kullanım dışı bırakılmaktadır. Kibrit kutusu haline getirilen mideye jejunal bir ans bağlanarak gıdaların geçişi sağlanmaktadır. Gıdaların sindirilmesi için gerekli olan safra ve pankreas enzimlerinin besinlerle ince bağırsağın orta kısmında karşılaşması ve de 150 cm’lik ince barsak kısmından gıda geçmediği için besinlerin emilmesi kısıtlanmaktadır. Midenin kalan kısmında karın içinden bırakılmakta fakat bu bölgeden gıda geçişi olmamaktadır.

 

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

sleeve tupBu ameliyat tipi tamamen laparoskopik (kapalı) yöntemle yapılmaktadır. Midenin yaklaşık olarak %75’i çıkarılmakta, mide bir tüp haline getirilmektedir. Mide çıkışındaki kapak (pilor) korunduğu için midenin fonksiyonu değişmemekte, vitaminler ve demir gibi minerallerin emiliminde bir sorun olmamaktadır. Obezite hastaların yaklaşık olarak %80 inde bu ameliyat tedavi için yeterli olmaktadır. Ortalama bir yıl içerisinde hasta normal kilosuna gelmektedir. Günümüzde obezite cerrahisinde en çok uygulanan ameliyat şeklidir. Hastalar ortalama 4 gün civarında hastanede kalmakta ve ameliyattan sonra 1. günden itibaren sıvı gıdalar tüketmeye başlamaktadır. Hastalar ameliyat sonra ilk hafta sadece sıvı gıdalarla beslenmelerine devam etmektedir. İkinci haftadan itibaren püre tarzı gıdalara geçiş yapılmaktadır.

 

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Obezite cerrahisinin amacı hastanın aldığı total volümü azaltarak ve alınan gıdaların emilimini engelleyerek kilo vermeyi sağlamaktır.

Bu cerrahi türleri iki ana başlık altında incelenebilir.
• Sadece gıda alımının kısıtlandığı ameliyatlar: Sleeve Gastrektomi ( Tüp Mide)
• Gıda alımının kısıtlanması ile birlikte emiliminde engellendiği ameliyatlar: R&Y Gastrik Bypass

 

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Hastalar ameliyata karar verdiği zaman detaylı bir fiziksel muayene ve laboratuvar testlerinde geçirilir.

Hastadan öncelikle detaylı bir özgeçmiş ve anamnez alınır.
• Yeme Alışkanlıkları
• Aile öyküsü
• Fiziksel aktivite sıklığı
• Yeme bozukluğu varlığı ( Şeker yeme alışkanlığı, gece yemek vs)
• Depresyon veya diğer psikolojik bozukluklar
• Hormonal bozuklukların var olup olmadığı
• Hastanın ameliyattan beklentileri ve motivasyonu
• Daha önce obezite tedavisi alıp almadığı
• Daha önce düzenli diyet yaptı mı sorgulanır.
• Daha sonra fiziksel muayene kısmına geçilir.

Boy ve kilo ölçümü yapılır. Göbek çevresi ölçülür, tansiyonu ölçülür. Obezite ile ilgili hastalıkların varlığı değerlendirilir. Diyabet, hipertansiyon, dislipidemi, hiperlipidemi, kardiyovasküler ve solunum sistemi problemleri, eklem problemleri, karaciğer yağlanması, uyku bozuklukları değerlendirilir.
İnsülin direnci bulgusu olup olmadığı araştırılır.

Laboratuvar tetkiklerinde ise;
• Tam kan sayımı
• Kan glukoz testleri
• Serum Lipid Profili
• Böbrek Fonksiyonları
• Karaciğer Fonksiyonları
• Tiroid fonksiyonları
• Endokrin hormonlar
• Demir ve diğer vitamin ve minarel testleri yapılır.
Karaciğer ve safra kesesi Ultrasonografi ile değerlendirilir. Yemek borusu ve midenin değerlendirilmesi için gastroskopi yapılır.

Hastaya uygun tedavi veya ameliyat Genel Cerrahi, Endokrinoloji, Kardiyoloji, Göğüs Hastalıkları, Psikiyatri, Diyetisyen ve Anestezinin de içinde olduğu obezite konseyi tarafından tartışılarak karara bağlanır.

 

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

18 ile 60 yaş arasındaki VKİ 40 ve üzerinde olan obez hastalar ameliyattan büyük fayda görürler. VKİ 35 ile 40 arasında olan obezite hastaları ise eşlik eden hastalıkları mevcutsa ameliyat önerilmektedir. Örneğin şeker hastalığı, kalp ve damar rahatsızlıkları, solunum sistemi rahatsızlıkları, metabolik bozukluklar, ciddi eklem rahatsızlıkları, şişmanlıkla ilgili fizyolojik ve psikolojik problemler gibi rahatsızlıkları bulunanlarda kilo verme ile bu rahatsızlıklarda ciddi iyileşmeler olacaktır. Tip 2 şeker hastalarında obezite cerrahisi ile pankreasta kan şekerini düzenleyen Beta hücrelerinin fonksiyonlarında ciddi iyileşmeler yaptığı kanıtlanmıştır. Obezite cerrahisi geçiren şeker hastalarında ilk günden itibaren insülin ihtiyacı %25 azalmakta, şeker ilaçları kullanım ihtiyacı ise yarıya düşmektedir. Kilo vermenin devam etmesi ve normal kilolara ulaşma ile bu ilaçlar kesilebilmektedir. VKİ 30 ile 35 arasında olan Tip 2 Şeker hastaları içinde, şeker hastalığının düzelmesi için obezite cerrahisi uygulanabilmektedir.

 

RT @TwitterGaming: Counter-Strike: Global Offensive from #IEMOakland2017 is streaming LIVE on Twitter! Tap through to watch and see the co…

Who we are..?

Duis malesuada commodo vulputate ptesque massa. Etiam tortor ligula, efficitur maximus rhoncus, egestas ut ligula. Maecenas ut auctor ante. Etiam mattis consequat ligula in pretium.

Newsletter

Aliquam ut justo vitae velit luctus cursus eu pharetra elit. Vestibulum sit amet tsete tincidunt ante. Integer blandit sollicitudin dui.
Sed sapien ex, placerat et blandit a, ornare non justo. Pellentesque habitant.
* It really works! Real Updates
We are never spam...!

SP Quick Contact

Get in Touch

Telephone : (001) 987 654 3210
Fax : (001) 987 654 3210
Email : email@yourwebsite.com

 

Your Company LTD
1110 Evergreen Lane, Behind Master Road
Los Angeles, CA 90017

Monday to Friday: 9am to 5pm
Saturday and Sunday: Closed