Giriş Kayıt

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *

Obezite Cerrahisinin Faydaları

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Obezite cerrahisinin amacı hastanın önemli ölçüde kilo vermesini sağlayarak, obeziteye bağlı gelişen hastalıkların iyileşmesini sağlamaktır. Kilo kaybı ve özellikle karın içi yağ dokusunun azalması ile birlikte hücrelerin insüline duyarlılığı artar ve şekerin yıkılması hızlanır. Yağ yakımının artması ve serbest yağ asitlerinin seviyesinin azalması ile yağ dokusunun kaybı gelişmektedir. Özellikle şeker hastalarında bu düzelmeler ile birlikte kan şeker seviyeleri normale dönmekte ilaç ve insülin kullanım ihtiyacı ortadan kalkmaktadır.

Karın içi yağ dokusunun azalması ile birlikte, karın içi basınç azalacak ve hastanın gastro-özofageal reflü şikayetleri de iyileşecektir, idrar kaçırma ve varis şikayetlerinde de düzelmeler olacaktır.
Kilo kaybı ile birlikte eklemler üzerindeki ağırlık azalacağı için eklem ağrıları ve ortopedik sorunlar da büyük ölçüde ortadan kalkacaktır. Nefes alıp vermedeki rahatlama ve boyun yağ dokusunun azalması ile birlikte hastaların uyku apne şikayetleri düzelmektedir. Kilo kaybı ile birlikte hastanın üzerinde bulunan fazla sıvı yükü ve kalbe yüklenen fazla yükte azaldığı için hastanın hemodinamisinin düzelmesine bağlı olarak hastaların tansiyon seviyeleri normal değerlere gelmekte ve artık tansiyon ilaçlarını kullanmasına gerek olmamaktadır.

Özellikle Tip 2 diyabette önemli ölçüde iyileşme sağlamaktadır, obeziteye bağlı kardiyomiyopati ve kardiyak fonksiyonlarda, lipid profilinde, karaciğer yağlanmasında, obeziteye bağlı enfeksiyonlarda, astım, polikistik over sendromu, kısırlık ve doğum komplikasyonlarında, hareket kısıtlılığının düzelmesinde önemli ölçülerde düzelme sağlamaktadır. Obezite cerrahisi geçiren hastaların tamamına yakını psikolojik durumlarının düzeldiğini ve hayat kalitelerinin yükseldiğini söylemektedir.

 

@kellykeegs *Opens New Browser* *Opens Twitter Again*

Who we are..?

Duis malesuada commodo vulputate ptesque massa. Etiam tortor ligula, efficitur maximus rhoncus, egestas ut ligula. Maecenas ut auctor ante. Etiam mattis consequat ligula in pretium.

Newsletter

Aliquam ut justo vitae velit luctus cursus eu pharetra elit. Vestibulum sit amet tsete tincidunt ante. Integer blandit sollicitudin dui.
Sed sapien ex, placerat et blandit a, ornare non justo. Pellentesque habitant.
* It really works! Real Updates
We are never spam...!

SP Quick Contact

Get in Touch

Telephone : (001) 987 654 3210
Fax : (001) 987 654 3210
Email : email@yourwebsite.com

 

Your Company LTD
1110 Evergreen Lane, Behind Master Road
Los Angeles, CA 90017

Monday to Friday: 9am to 5pm
Saturday and Sunday: Closed